Kategorie:

Czy musimy wydrukować dokładne modele anatomiczne w szkole na drukarce 3d

Avatar
Opublikowane przez kasia

Sporo z nas na pewno myśli jak powstają modele anatomiczne. Są one świetnie odwzorowane z wiarygodnością i posiadają elementy które zwykle oko nie wyłapie. Takie modele anatomiczne na samym starcie pragną mieć szczegółowe informacje, które kupowane są z danych radiologicznych z CT. Są zatem wysoce precyzyjne dane, na jakich będzie opierał się cały model. Modele anatomiczne w wydruku 3d na czym bezpośrednio polega ta technologia? Drukowanie 3d inaczej zwane drukowaniem przestrzennym polega ona na powstaniu obiektu, poprzez nanoszenie na niego nowych warstw. Aby wydrukować modele anatomiczne musimy mieć 4 najważniejszych rzeczy:

 • 1. drukarki 3d
 • 2. rysunku komputerowego
 • 3. programu, dzięki któremu będziemy mogli przerobić dany model
 • preparatu z którego wytworzone zostaną modele anatomiczne czy np. żywica czy proszek.

Wszystkie modele anatomiczne są robione w analogiczny sposób. Modele anatomiczne są zazwyczaj ruchome oraz co za tym idzie możemy jedne części ze sobą połączyć. Wyjątkowo korzystnym ideałem są modele anatomiczne czaszki ludzi. Czaszka osteopatyczna, która opiera się z aż 22 części. Tego rodzaju modele anatomiczne doskonale sprawdzają się dla uczniów lub lekarzy. Możemy ją dokładnie podzielić na fragmenty:

 • Obejmuje miednicę (połowę) z pełnowymiarową
 • kością udową,
 • rzepką,
 • piszczelem i strzałką,
 • stępem,
 • śródstopiem,
 • flangami.

Pokazuje elastyczność kolan i kostek. Sami możemy obejrzeć jak takie modele anatomiczne wspierają w edukacji Możemy poznać dokładne umiejscowienie każdej części, natomiast tegoż rodzaju modele anatomiczne są budowane w rozmiarze rzeczywistym.

Dzięki czemu jeszcze przyjemniej jest się uczyć. Inne popularne modele anatomiczne to modele kości, które jednocześnie możemy ze sobą swobodnie połączyć. Niezwykle popularne dla mnie modele anatomiczne to: 1. Modele anatomiczne żebra- tworzą się z 12 części. Ma rozmiar jak u dorosłego człowieka. 2. Modele anatomiczne czaszki osoby dorosłej – kości rozmontowane w walizce – jest do ogromny wybór dla uczniów fizjoterapii. Dzięki niemu potrafimy dobrze dopasować kości do czaszki, zobaczyć szwy i otwory, jakie są w niej umieszczone. Dzięki systematyczności także dobremu odzwierciedleniu możemy zaobserwować podobnie jak przebiegają nerwy. Tekstury w tym modelu anatomicznym są zachowane identycznie jak w prawdziwej prawdziwej czaszce. Modele anatomiczne 3d są coraz bardziej jasne nie tylko na uczelniach wyższych, ale również w klasycznych uczelniach. Używają z nich uczniowie poznając ludzkie ciało. Modele anatomiczne maja to do siebie że wyglądają oraz składają się tak samo jak ludzkie. Jest toż rozwiązanie również dla lekarzy w szpitalach, którzy mogą małym dzieciom pokazać operacje jaką będą mieli natomiast co konkretnie będą wykonywali. Modele anatomiczne są coraz bardziej odpowiedzialniejsze, a druk 3d staje się coraz bardziej rozwinięty technologicznie.