Kategorie:

Modele anatomiczne nie jedynie do edukacji anatomii, lecz także weterynaryjne.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne możemy nabyć w profesjonalnych sklepach. Natomiast nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli lekarze także poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest bardzo wielki. Niezwykle powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • różnych metod RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę wiele się nauczyć. Możemy więcej zakupić właśnie i wyłącznie tąż np łapkę psa do wiedzy robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one wyjątkowo dokładnie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują przebieg choroby oraz jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim grupami jak stawy itd. Inne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także szczególnie atrakcyjnych oraz niezwykłych. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą i zaopatrzony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie stworzone oraz umożliwiają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie dokładnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Posiadają także ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa umieścić w pewnym miejscu także nauczyć się wykonywać zabiegi.
Oczywiście jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak małe i aby odtworzyć ich szczegóły należny je powiększyć. Takim przykładem może być przykład głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy.

Sugeruje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona. Idealnie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne możemy kupić np jako przykład stopy konia. Są on w kilku rodzajach i jest zrobiony jako model 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także szczególnie ogromnym zaangażowaniem. Wybór jest niewątpliwie imponujący. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są tworzone dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak mieć, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i polecane sklepy, które są od lat na polskim rynku.